SZYBY ZESPOLONE

Nasze okna i drzwi wyposażamy w nowoczesne szyby zespolone AGC Glass. Zależnie od zapotrzebowania klienta mogą to być szyby ciepłochronne, dźwiękochłonne, laminowane, przeciwsłoneczne lub dekoracyjne. Technologie stosowane podczas ich produkcji gwarantują uzyskanie doskonałych parametrów izolacyjnych i wysokiej trwałości przy jednoczesnym zachowania wyjątkowych efektów estetycznych.

Szyby ciepłochronne

Szyby dwukomorowe o współczynniku przenikania ciepła k=1,1

Zbudowane z dwóch szyb z powłoką termoizolacyjną szyby ciepłochłonne dwukomorowe to najwyższa przejrzystość (aż 71% przepuszczalności światła), naturalne kolory, najniższy współczynnik U o wartości nawet 0,5 [W/(m2 K)] i przepuszczalność energii na poziomie g=50. Stosowane najczęściej w domach pasywnych szyby ciepłochłonne dwukomorowe to także przestrzeń między taflami wypełniona szlachetnym argonem. To wszystko składa się na wysoki komfort, obniżenie efektu „zimnej szyby”, redukcję kondensacji pary wodnej (czyli efektu szyby pokrytej „rosą”), znaczne obniżenie kosztów ogrzewania i – przez zmniejszenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla – ochronę środowiska naturalnego.

Szyby trzykomorowe ciepłochronne o współczynniku przenikania ciepła k=0,7 k=0,5 k=0,4

Doskonałe właściwości izolacyjne wynikają z mocno wyśrubowanych parametrów i niezwykle nowoczesnego procesu produkcji. Szyby zespolone tego typu wykorzystywane są m.in. w domach pasywnych, osiągają współczynnik U na poziomie 0,4 [W/(m2 K)] i wyposażone są w dodatkową komorę, która zwiększa wagę szyby do 40 kilogramów na metr kwadratowy.

Szyby dźwiękochłonne

Ich zdolność do tłumienia hałasu może sięgać nawet do 49dB. Potrzeba izolacji akustycznej budynków w dzisiejszych czasach jest coraz większa. Wychodząc jej naprzeciw wprowadziliśmy do naszych rozwiązań szyby dźwiękochłonne. Wartość o której mowa to tak zwany ważony wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw, mierzony w warunkach laboratoryjnych dla poszczególnych pasm widma dźwiękowego w zakresie od 100 do 3150 Hz.Warto przy tym zwrócić uwagę na odpowiedni dobór szyb – dla różnego rodzaju hałasu stosuje się różne rozwiązania. W razie wątpliwości nasi specjaliści pomogą Państwu dobrać na etapie projektowym najkorzystniejszą opcję.

Szyby laminowane (antywłamaniowe i bezpieczne)

Stosujemy je przede wszystkim wtedy, gdy zachodzi konieczność ochrony budynków lub konkretnych pomieszczeń przed włamaniami czy aktami wandalizmu.

P4 – 44,4//4 szyba jednostronnie antywłamaniowa z czterema warstwami folii

P2 – 44,2//4 szyba jednostronnie antywłamaniowa z dwoma warstwami folii

O3 – 33,1//4 szyba jednostronnie bezpieczna z jedną warstwą folii

Szyby przeciwsłoneczne

W przypadku dużych powierzchni oszklonych w budynkach problemem często okazuje się zbyt silne działanie światła słonecznego. Prowadzi to do przegrzewania pomieszczeń oraz zbytniego nasilenia szkodliwego promieniowania UV. Dlatego też w naszych realizacjach stosujemy szyby przeciwsłoneczne, wykonane metodą napylania warstw odpowiednich metali lub ich tlenków.

Szkło hartowane

Wszędzie tam, gdzie sytuacja lub przepisy wymagają stosowania szyb bezpiecznych, dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie szkła hartowanego. Rozgrzane podczas produkcji do ponad 620 stopni Celsjusza, a następnie schłodzone szkło charakteryzuje się znacznie większą wytrzymałością mechaniczną. Dodatkowo – po stłuczeniu rozpada się na drobne kawałeczki pozbawione ostrych krawędzi.